Evidenční číslo: 185
Typ: Samostatně stojící
Adresa: Masarykova, Sokolnice, Brno-venkov
Cena: Info v RK
Info v RK

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji komerční objekt situovaný samotě u rybníka obklopeného lesem, poli a loukami v k.ú. Sokolnice, okres Brno - venkov. Objekt bez č.pop./ ev. sloužil jako sezónní výletní restaurace s příjemným posezením u rybníka Žabárníka. Objekt je dvoupodlažní, betonový s dřevěnou přístavbou a obytným patrem, zastavěná plocha 176 m2 a okolní pozemky o celkové výměře 1.112 m2 + pozemky vodní plocha o výměře 1.109 m2 + 3 dřevěné chatky, které nejsou zapsané v katastru nemovitostí.
K objektu patří trafostanice dodávající elektrickou energii, propojená s objektem, stojící na cizích pozemcích.
Dispozice:
1. NP - restaurace, salonek, dámské a pánské WC, bar, vybavená kuchyně se zázemím a skladem, kancelář s koupelnou (WC, sprcha, pračka). Restaurace je vybavena nábytkem (stoly, židle, venkovní lavice), venkovní WC se sprchou a pračkou, sklady, kuchyně je vybavena veškerým gastro zařízením ( konvektomat, lednice, sporák), sklad s nábytkem.

2. NP - dvě bytové jednotky pro personál o velikosti 1+kk a 2+kk. Každý byt má vlastní koupelnu (WC s vanou nebo sprchou).

V září 2020 byla na zasedání zastupitelstva obce Sokolnice schválena změna územního plánu za účelem přeměny objektu z technické vybavenosti na občanskou vybavenost a využití na rekreační, sportovní účely, popřípadě bydlení s podnikáním. Nový územní plán dosud nebyl vyhotovený.

Objekt je nyní nevyužívaný a vyžaduje celkovou rekonstrukci. Voda je čerpána z vlastní studny, která vyžaduje napojení na čističku z důvodu železitosti, elektřina je odebírána z vlastní trafostanice, zálohy na provoz jsou cca 6.000,- Kč měsíčně, rozvod ústředního topení v objektu je regulováno elektrickým kotlem, který je mimo provoz, vytápěno ústředním topením a lokálními přímotopy. Jsou zde 3 odpadní jímky, které se vyvážejí.

Příjezd k objektu je po zpevněné panelové komunikaci, která je ve vlastnictví více cizích subjektů.

Celkově má objekt ZP 176 m2 bez č.p./č.ev. + 3 chatky (17, 17, 10 m2) a pozemky o celkové výměře 2.221 m2, z toho 1109 m2 je vodní plocha. Rybník Žabárník je pod správou Povodí Moravy.

Nemovitosti jsou ihned k prodeji, váznoucí práva třetích osob budou se souhlasem zástavního věřitele vypořádána v rámci prodeje nemovitostí.
Více info v RK.
Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl zatím majitelem předložen. V souladu s právní úpravou proto uvádíme energetickou třídu G.

Základní info

Umístění: Samota
Typ objektu: Samostatně stojící
Konstrukce: Panelová
Adresa: Masarykova, Sokolnice, Brno-venkov

Počty místností, umístění

Typ objektu: Přízemí

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky: vyhláška č. 264/2020 Sb.

Máte otázku?

Kde inzerujeme?